Webbyrån Connected CMS

Innovativa webbtjänster sedan 2011.

Vår vision är att alltid vara först med att utveckla och hänga med i ny teknik vare sig det gäller webben, SEO eller andra internetrelaterade tjänster för våra kunder.

Vi älskar att se din verksamhet växa. Connected CMS utvecklar hemsidor och webbshoppar, skapar Google Ads och SEO-optimerar.

Vi erbjuder helhetslösningar. Därför utvecklar vi våra kunders hemsidor i WordPress så att de snabbt och enkelt kan administrera sitt webbinnehåll och därigenom fokusera mer på sina egna verksamheter.

Connected CMS Viared, Borås

Vår webbyrå består av kompetent personal med bakgrund inom webbutveckling och e-handel med spetskompetens inom front- och backend-utveckling, sökmotoroptimering samt marknadsföring och kommunikation.

Vi har kontor i Viared, Borås. Kom gärna förbi och hälsa på oss på kontoret så bjuder vi på kaffe och diskuterar hur vi tillsammans kan få ditt företag att växa genom en digital närvaro på dina villkor.

Webbyrå i Viared, Borås

Några av oss som jobbar här

Bo Henningsson

Projektledare
bosse@cms.se

Claudia Petcu

Produktionsledare
claudia@cms.se

Filip Rosvall

Projektledare
filip@cms.se

Jacob Hafström

Operativ chef
jacob@cms.se

Jennie Uusitalo

Ekonomi
economy@cms.se

Jimmy Sjunfors

Utvecklingsansvarig
jimmy@cms.se

Linnéa Svensson

Webbproduktion
material@cms.se

Ludwig Pedersen

Projektledare
ludwig@cms.se

Marcus Carlsson

Teknisk Support
support@cms.se

Niclas Henriksson

Projektledare
niclas@cms.se

Per Sandin

Systemansvarig
psa@cms.se

Peter Eliasson

Projektledare
peter@cms.se

Roger Karlander

Projektledare
roger@cms.se

Stefan Röjland

Projektledare & kundansvarig
stefan@cms.se

Ulrika Jakobsson

Webbproduktion
material@cms.se

Vicky Assgård

Ekonomi
economy@cms.se

Ömer Muameleci

Produktionsansvarig
omer@cms.se

CMS Kundtjänst

Anna

Kundtjänst
kundtjanst@cms.se

Mia

Kundtjänst
kundtjanst@cms.se

Söker du praktikplats på en webbyrå?

På Connected CMS tycker vi det är både roligt och inspirerande med nya personer i lokalerna. Därför är vi alltid intresserade av att erbjuda praktikplats till tjejer och killar som har ett intresse för digital marknadsföring.

Läs mer här